ایمپلنت دندانایمپلنت فوری با بهترین متخصص ایمپلنت در رشت

همانطور که در مطلب های ارائه  شده گذشته در جنبه های مختلف ایمپلنت دندان برای شما همراهان محترم مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر آرش غفوری توضیح داده ایم می دانید که بیشتر از 40 سال است متخصصان دندانپزشکی برای جایگزینی دندان های از دست رفته از روش کاشت ایمپلنت دندان یا ایمپلنت فوری استفاده می کنند که معمولا همیشه دارای نتایج خوبی در عملکرد و زیبایی دندان ها نسبت به پروتزهای متحرک یا ثابت (پروتز های پارسیل) دارد.

واقعیتی که امروزه وجود دارد این است که ایمپلنت های دندان در رقابت خیلی خوبی با پروتز های پارسیل از نوع ثابت هستند حتی با نتایج موفقیت آمیزتر. البته مواردی مثل زمان بر بودن و هزینه ی بالا ی این پروسه وجود دارد که باعث می شود بعضی از افراد نخواهند یا شرایط مناسبی برای انجام ایمپلنت دندان نداشته باشند و روش های سنتی مثل دندان مصنوعی را ترجیح دهند.

 

 

 

 

همانطور که می دانیم به پروسه ی کشیدن دندان و کاشت ایمپنت دندان در یک روز “ایمپلنت فوری دندان” گفته می شود. در سال‌های اخیر، استفاده از  تکنیک ایمپلنت فوری دندان بین متخصصان ایمپلنت رو به افزایش است. دکتر آرش غفوری متخصص ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دندان در رشت  بیماران خود را از متدهای روز دنیا و فواید این روش ها در ارائه ی خدمات درمانی بهره مند می کند.

ایمپلنت فوری  تعداد ویزیت های مورد نیاز و مدت زمان لازم برای کاشت ایمپلنت را به حداقل می رساند که می تواند یکی از بهترین مزایا هم برای بیمار و هم برای متخصص ایمپلنت باشد. البته این تکنیک مزایای بیشتری هم دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

تکنیک کاشت ایمپلنت فوری

ابتدا لازم دانستیم که توضیح مختصری در مورد مفهوم و عملکرد کاشت ایمپلنت فوری دندان برایتان ارائه دهیم. کاشت ایمپلنت فوری تقریبا شبیه روش سنتی ایمپلنت است با این تفاوت که سرعت جوش خوردن استخوان فک با پایه ی تیتانیومی بیشتر است و زمان انجام کار بسیار کمتر از ایمپلنت های سنتی است.

قطعا این را می دانیم که قبل از اینکه متخصص پایه تیتانیومی ایمپلنت (فیکسچر) را درون استخوان فک قرار دهد باید در مرحله ی اول اگر هنوز چیزی از دندان پوسیده قبلی در دهان باقی مانده باشد را بکشد. حالا نوبت قرار دادن پایه ی ایمپلنت درون جای خالی دندان کشیده شده است.

در تکنیک ایمپلنت فوری، فرآیند کاشت ایمپلنت در استخوان فک همزمان با کشیدن دندان است. بیمار می تواند حداکثرتا 48 ساعت بعد از انجام کار ترمیم ( تاج گذاری و روکش دندان…) خود را که کاشت فوری دندان شناخته می شود انجام دهد.

لازم به ذکر است که تا کنون ارائه ی این روش توسط متخصصان ایمپلنت از جمله دکتر آرش غفوری  متخصص ایمپلنت در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت یکی از موفقیت آمیز ترین تکنیک های روز دنیا بوده است.

 

مراحل انجام ایمپلنت فوری دندان

بعد از معاینه و بررسی های لازم از طریق تصاویر به دست آمده ی اشعه ایکس از شرایط استخوان های فک و دندان ها, در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، بعد از استفاده از بی حسی موضعی جراحی ایمپلنت شروع می شود.

 • ابتدا متخصص ایمپلنت با استفاده از ابزار جراحی استرلیزه شده لثه را برش می دهد.
 • با دریل دندانپزشکی سوراخ کوچکی در استخوان فک در محل مشخص شده ایجاد می شود. این سوراخ به تدریج با مته های مختلف بزرگتر می شود تا به ابعاد ایمپلنت دندان برسد.
 • پایه ی تیتانیومی ایمپلنت دندان که شبیه به یک پیچ کوچک و باریک است در داخل این سوراخ قرار داده می شود.
 • بعد از کاشت پایه واسطه‌ ای به نام اباتمنت برای گذاشتن روکش روی پایه و سطح لثه قرار می گیرد.
 • روکش ها که معمولا با دستگاههای دیجیتالی به صورت فوری طراحی و ساخته می شوند، بر روی آن نصب می‌شوند.
 • و در مرحله ی اخر لثه بسته شده و در صورت لزوم بخیه می خورد.

 

 

 

 

مزایای تکنیک کاشت ایمپلنت فوری

در واقع هیچکس از جای خالی دندان خود به مدت طولانی لذت نمی برد. به همین دلیل ایمپلنت فوری و به دنبال آن بارگذاری فوری دندان می توانند  برای برطرف کردن این دست از نیازهای افراد در جایگزینی دندان های از دست رفته تکنیک مناسبی باشد. ایمپلنت فوری علاوه بر داشتن  این مزیت خیلی عالی و بارز، فواید دیگری هم برای متخصصان ایمپلنت و هم برای بیماران دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • کوتاه تر شدن زمان پروسه ی درمان. همان روزی که دندان تخریب شده کشیده می شود در جای خالی آن پایه های ایمپلنت قرار داده می شود.
 • به حداقل رسیدن عوارض بعد از درمان. نتیجه های به دست آمده از این روش در اکثر موارد مطلوب بوده است. چون تعداد معاینات بعد از جراحی کاهش یافته و این مورد خودش از بروز عوارض جراحی مثل ایجاد زخم وبرجستگی ها و… جلوگیری می کند.
 • ساده تر شدن جراحی. ایمپلنت فوری تکنیک یک مرحله‌ای است که جراحی را به روش ساده تر در مدت زمان کوتاه به پایان می رسد. البته همه آمادگی‌های لازم قبل از اعمال جراحی انجام می‌شود.
 • رضایتمندی بالای بیمار. معمولا بیماران در مواردی که مجبور به انتخاب روش های جراحی و درمانی هستند روشی که آنها را زودتر و در زمان کوتاه تری به عملکرد و زیبایی مطلوب می رساند انتخاب می کنند. همچنین هر چه وسعت جراحی کمتر و ساده تر باشد بیمار عوارض کمتری را بعد از آن تجربه می کند.
 • یک تکنیک منحصر به فرد برای مرکزهای تخصصی. ارائه ی تکنیک ایمپلنت فوری و بارگذاری فوری می تواند یک امتیاز و استراتژی خوب برای یک مرکز تخصصی با کیفیت و به روز باشد.

 

مواردی که متخصص ایمپلنت قبل از انجام ایمپلنت در نظر می گیرد به شرح زیر است

ایمپلنت فوری مانند همه ی روش های دیگر درمانی نیاز به مواردی دارد که باید قبل از شروع کار بررسی شوند. مواردی وجود دارد که می تواند بر مطلوب بودن نتیجه ی کار تاثیرگذار باشد. حالا می خواهیم بدانیم علل تاثیر گذار در به دست آوردن نتیجه دلخواه کدام موارد هستند:

 • بررسی و معاینه ی دقیق بیمار
 • کیفیت و کمیت استخوان فک جهت مناسب بودن کاشت پایه تیتانیومی ایمپلنت
 • سلامت کلی بیمار و بررسی بیماری های زمینه ای
 • برنامه ریزی درمانی مناسب قبل از شروع کار
 • قرار دادن مناسب و دقیق پایه ی ایمپلنت درون استخوان فک در قسمت دندان از دست رفته
 • رعایت دستورالعمل های متخصص در دوره ی نقاهت و بهبودی می تواند در به دست آوردن نتیجه ی مورد نظر موثر باشد.
 • در موارد ابتلا به عفونت استخوان دندان و بیماری های پریودنتال حاد ایمپلنت فوری انجام نمی شود.

متخصصین ایمپلنت دندان در انجام ایمپلنت فوری به نوع یا برند ایمپلنت انتخابی دقت کافی دارند چون نوع ایمپلنت به کار رفته تاثیر خیلی زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه کار خواهد داشت. دکتر آرش غفوری از بهترین برندهای ایمپلنت دندان با تکنولوژی روز دنیا استفاده می کند و تمرکز و مهارت بالایی برای ارائه کاشت ایمپلنت فوری با نتیجه مطلوب و ماندگار برای مراجعین گرامی در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت را دارد.

 

 

 

 

 

دکتر آرش غوری بهترین متخصص ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت رشت می باشد که با توجه به شرایط و وضعیت خاص بیمار خود بهترین برنامه درمانی کاشت دندان را طراحی و ارائه می دهد.انواع روش های ایمپلنت دندان در رشت مانند ایمپلنت فوری در رشت ، ایمپلنت all on 4 در رشت , … برای جایگزینی دندان های از دست رفته افراد با شرایط و نیاز های مختلف بیماران ارائه میگردد.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس و یا از طریق بخش مشاوره آنلاین ایمپلنت سوالات خود را مطرح نمایید. به سرعت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

همچنین برای اطلاع ازهزینه کاشت دندان به صفحه  قیمت ایمپلنت دندان مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 مزایای کاشت ایمپلنت فوری با دکتر آرش غفوری، بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت:

 
کاهش زمان درمان:
 
در روش ایمپلنت فوری، ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان جایگذاری می شود. در حالی که در روش سنتی، باید چند ماه منتظر ماند تا استخوان فک التیام یابد.
 
تعداد جلسات کمتر:
 
با ایمپلنت فوری، نیاز به جلسات جراحی متعدد برای کشیدن دندان، جایگذاری ایمپلنت و روکش نهایی نیست.
 
بهبود سریعتر:
 
از آنجایی که فقط یک جراحی انجام می شود، درد و تورم بعد از عمل کمتر خواهد بود.
 
جلوگیری از تحلیل استخوان:
 
ایمپلنت فوری به حفظ استخوان فک در محل دندان از دست رفته کمک می کند.
 
افزایش اعتماد به نفس:
 
 با جایگذاری فوری دندان، ظاهر لبخند شما به سرعت بهبود می یابد و اعتماد به نفس تان افزایش می یابد.
 
مزایای منحصر به فرد دکتر آرش غفوری:
 
تجربه و تخصص:
 
دکتر غفوری دارای سابقه ی درخشان در زمینه ی ایمپلنت دندان و تخصص در ایمپلنت فوری می باشند.
 
استفاده از مواد و تجهیزات باکیفیت:
 
ایشان از بهترین برندهای ایمپلنت و مواد باکیفیت در پروسه ی درمان استفاده می کنند.
 
توجه به زیبایی:
دکتر غفوری علاوه بر کارکرد، به زیبایی و تناسب ایمپلنت با سایر دندان ها نیز توجه ویژه ای دارند.
 
مراقبت های بعد از عمل:
ایشان پس از انجام عمل ایمپلنت، به طور کامل بیمار را تحت نظر و مراقبت قرار می دهند.
 
در نظر داشته باشید که:
 
کاشت ایمپلنت فوری برای همه افراد مناسب نیست.
این روش ممکن است هزینه ی بیشتری نسبت به ایمپلنت سنتی داشته باشد.
قبل از تصمیم گیری برای کاشت ایمپلنت فوری، باید با دکتر غفوری مشورت کنید تا مشخص شود که این روش برای شما مناسب است یا خیر.
 
 
 
 
 
5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر