ایمپلنت دندانایمپلنت all on 4

لیست محتوای این مطلب :

افرادی که یک یا چند تا از دندان های خود را ازدست داده باشند معمولا با کاشت ایمپلنت دندان و یا دندان مصنوعی ثابت جزئی بر پایه ایمپلنت دندان های از دست رفته خود را جایگزین می کنند. اما خیلی از افراد هستند که به دلایل مختلف مثل افزایش سن یا تصادفات و … همه دندان های خود را از دست می دهند. در این شرایط یکی از پیشنهادات دندانپزشکان متخصص از جمله دکتر آرش غفوری متخصص مجرب ایمپلنت و کاشت دائمی دندان در رشت جایگزینی دندان های از دست رفته با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت است.همانطور که می دانید استفاده از دندان مصنوعی های متحرک می تواند درد سر زیادی برای بیمار داشته باشد و مسلما بهترین روش برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی استفاده از ایمپلنت می باشد. یکی از بهترین و جدیدترین روش های دندان مصنوعی ثابت برای جایگزینی همه دندان های از دست رفته تکنیک کاشت ایمپلنت all on 4 است که در روش all on 4 دندان مصنوعی ثابت بر روی 4 ایمپلنت کاشته شده در فک پیچ و ثابت می شود.

ایمپلنت all on 4 یکی از روشهای جدید برای کاشت ایمپلنت می باشد که نیاز به پیوند استخوان را یا انجام لیفت سینوسی را کاملاً کنار می گذارد. در این متد این قابلیت برای شما ایجاد می‌شود که در یک روز دهانی که خالی از دندان تان است را به ساده ترین شکل ممکن درمان کنید.

در بیشتر افراد کاشت ایمپلنت بهترین راه در طولانی مدت می باشد. زمانی که شما دندان تان را از دست می دهید؛ حرف زدن، خوردن، جویدن و حتی خیلی از موارد دیگر برایتان سخت می شود، به خصوص اگر دندان های جلویی شما دچار مشکل شده باشد؛ روی زیبایی و اعتماد به نفستان هم تا حد زیادی موثر است.

بسیاری از افراد استخوان کافی برای بهره گیری از یک ایمپلنت و کاشت مناسب را ندارند؛ به صورت کلی دندانپزشکان معمولاً به آنها می‌گویند که نمی توانند از این خدمات بهره بگیرند یا اینکه باید پیوند استخوان فک انجام دهند و یا خدمات ایمپلنت به اندازه افراد عادی روی آنها موفقیت ‌آمیز نخواهد بود.

در این زمان این روش جدید از ایمپلنت پیاده سازی می شود که به آن ایمپلنت all on 4 گفته می شود و ما در ادامه در مرکز تخصصی کاشت ایمپلنت دکتر آرش غفوری به شما مواردی در این مورد خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات بیشتری در مورد تکنیک all on 4  برای دندان مصنوعی های ثابت و مطمئن ارائه دهیم. همراه ما باشید.

   

ایمپلنت all on 4  چیست؟

نوعی تکنیک جایگذاری دندان های مصنوعی در جای خالی دندان های از دست رفته است که در این روش با قرار دادن چهار پایه ایمپلنت در استخوان فک تمامی دندان ها را روی این چهار پایه نصب می شوند. این روش هم در فک بالا و هم در فک پایین قابل اجرا است و می توانند با چهار ایمپلنت تمامی دندان ها را جایگذاری کنند.

در شرایطی که استخوان فک در وضعیتی است که امکان کاشت ایمپلنت در قسمت های پایانی فک وجود ندارد این روش بهترین گزینه ممکن است.

همچنین در شرایطی که فک بالا به دلیل نزدیک بودن استخوان فک به کانال های سینوس  و فک پایین نزدیک بودن استخوان فک به رشته های عصبی قرار دادن پایه ایمپلنت با مشکل مواجه می شود این  تکنیک می تواند یک روش مناسب برای قرار دادن دندان های مصنوعی باشد.

     

جدول لیست قیمت ایمپلنت دندان در سال 1403

برند ایمپلنتقیمت کشور سازندهگارانتی
Cowell9.800.000 تومانکرهدارد
DIO9.800.000 تومانکرهدارد
SNUC9.800.000 تومانکرهدارد
SIS9.800.000 تومانکرهدارد
DENTIS9.800.000 تومانکرهدارد
DENTIUM9.800.000 تومانکرهدارد
BEGO15.000.000 تومانآلماندارد
IRES15.000.000 تومانسوئیسدارد
BIOHORIZONS15.000.000 تومانآمریکادارد
تمامی هزینه ها بدون در نطر گرفتن پروتز دندان درج شده است.      

هزینه جراحی های وابسته به ایمپلنت

نوع جراحیقیمتتوضیحات
پیوند استخوان6.000.000 الی 10.000.000با توجه به وسعت منطقه جراحی
سینوس لیفت بسته6.000.000-
سینوس لیفت باز15.000.000-
جراحی مرحله دوم500.000 به ازای هر واحد
   

عملکرد دندان مصنوعی ثابت به روش تکنیک کاشت ایمپلنت all on 4

این تکنیک بهترین روش برای جایگزینی کل دندان های از دست رفته به روش ثابت است، با کاشت 4 ایمپلنت در فک بالا و پایین می توان کل دندان ها در دهان را جایگزین کرد.یکی از مزیت های مهم این روش نسبت به دندان مصنوعی های متحرک، جلوگیری از تحلیل و تجزیه استخوان می باشد.

در کاشت ایمپلنت دندان برای شروع فرآیند درمان متخصص ایمپلنت دندان ابتدا استخوان فک را بررسی می کند تا تعیین کند آیا تراکم کافی برای کاشت ایمپلنت وجود دارد یا خیر؟ اگر استخوان کافی برای پشتیبانی ایمپلنت وجود نداشته باشد جراحی پیوند استخوان انجام می شود و بعد از بهبود و رشد استخوان متخصص پایه های تیتانیومی ایمپلنت را در موقعیت مناسب خود قرار می دهد. اما در این تکنیک جدید در صورت کم بودن تراکم استخوان نیاز به جراحی پیوند استخوان وجود ندارد.

به علت اینکه در قسمت جلوی فک استخوان بیشتری وجود دارد و در قسمت های عقبی فک محدودیت های آناتومیک وجود دارد، 4 ایمپلنت در قسمت جلویی و قدامی فک بالا و فک پایین کاشته می شود.

در روش ایمپلنت 4  all -on فقط به چهار پایه ایمپلنت دندان برای جایگزینی تمام دندان ها نیاز است. در تکنیک‌های قدیمی به 6، 8 یا حتی 10 ایمپلنت دندان و  برای کاشت کامل دندان ها شاید به 20 پایه ایمپلنت نیاز بود که می توانست یک پروسه درمانی خیلی سخت و پر هزینه باشد.

معمولا با این روش نوین فقط یک جراحی برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی  نیاز است. و همچنین فقط چهار ایمپلنت دندان در هر فک قرار می گیرد و کل جایگزینی دندان مصنوعی برای قوس فکی به راحتی و بی هیچ خطری طی یک پروسه کاری به تکمیل می شود.

 

نگاهی به ایمپلنت  all on4

این روش از ایمپلنت، در واقع یکی از جدیدترین روش ها و متفاوت از ایمپلنت های قبلی به شمار می رود که باعث می شود تا بتوانید خیلی کامل و راحت هر آنچه را که می خواهید به دست آورید در واقع امروزه شما می‌توانید با استفاده کردن از این روش دیگر نگرانی های سابق در مورد ایمپلنت را نداشته باشید. این روش به شما این قابلیت را می‌دهد که نه تنها از روش های قدیمی دیگر استفاده نکنید بلکه تعداد کل دندانهای یک فک را بر روی تنها 4 ایمپلنت داشته باشید. درصد استفاده و موفقیت از این روش بسیار زیاد می باشد و دیگر نیاز به پیوند استخوان در فک وجود ندارد. در این روش بیشتر فشار بیومکانیکی جویدن در دو قسمت جلو و عقب گذاشته شده و باقی مانده ها مسئول ۱۵ درصد از تحمل فشار باقیمانده در زمان جویدن غذا می باشند؛ در واقع این باعث می‌شود تا در این زمان دیگر نیازی به انجام مشکلات و انجام کارهایی مثل پیوند استخوان نباشد و از هر فردی که این شرایط را ندارد می تواند بدون نگرانی ایمپلنت all on 4 را انجام بدهد. در واقع یکی از به روز ترین متدهای کاشت ایمپلنت در سراسر دنیا به شمار می رود.  

مزایای تکنیک کاشت ایمپلنت all on 4  برای جایگذاری دندان های مصنوعی

ایمپلنت4  all on یک سری برتری هایی دارد که سبب شده افراد زیادی بخواهند آن را انجام دهند و بهترین متخصص کاشت ایمپلنت هم این روش را یکی از خدمات درمانی خودش قرار می دهد.

مهم ترین مزایای این تکنیک از کاشت ایمپلنت

 
  • میزان نیاز به پیوند استخوان بسیار کم می شود و افراد می توانند با پیوند استخوان کمتری نتیجه مطلوب خود را به دست بیاورند.
  • موفقیت در ایمپلنت all on 4 بسیار زیاد است.
  • هر فردی می تواند آن را انجام دهد.
  • روشی کوتاه مدت می باشد.
  • بیشتر فرآیند درمانی با توجه به شرایط بیمار در زمان خیلی کوتاهی انجام می شود.
  • نتیجه کار روی آن خیلی با کیفیت تر خواهد بود
  • بیماران و کسانی که نمی توانند از کاشت ایمپلنت استفاده کنند می توانند این خدمات را انجام دهند.
  • هزینه مقرون به صرفه تری دارد.
  • روند بهبودی کوتاه تر و درد و ناراحتی کمتر
  • همه دندان های نصب شده روی این چهار پایه دارای استحکام بالا هستند.
  • ماندگاری طولانی

موارد استفاده از دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت all on 4

شاید بخواهید بدانید چه زمانی نیاز به استفاده از این روش دارید و چه زمانی این روش مناسب ترین انتخاب می باشد؟

   • زمانی که فرد همه دندان های طبیعی خود را در فک بالا و پایین از دست داده باشد این یک روش مطمئن و مقرون به صرفه می باشد.
   • استخوان های فک در قسمت عقب و انتهای دهان از بین رفته باشد.
   • شرایطی که امکان پیوند و بازسازی استخوان فک وجود ندارد.

عوارض کاشت دندان مصنوعی با تکنیک All On 4

1- عوارض فنی (شکستن پروتز ، اباتمنت ، پیچ (پایه)

2- عوارض بیولوژیکی (موکوزیت، پری ایمپلنت، نارسایی ایمپلنت)

ممکن است بعد از مدتی به دلایل مختلف از جمله عدم رعیت بهداشت و مراقبت لازم فرد دچار پری ایمپلنت که عفونت اطراف ایمپلنت دندان شود.

قیمت کاشت ایمپلنت all on 4

همانطور که گفتیم این یک تکنیک مقرون به صرفه است به این دلیل که استفاده از دندان مصنوعی های متحرک می تواند در طول زمان خسته کننده و هزینه آور باشد چون بعد از مدتی نیاز به تعویض و مراقبت های ویژه دارند. همچنین قیمت کاشت ایمپلنت دو فک بالا و پایین می تواند به دلیل تعداد زیاد پایه های ایمپلنت خیلی زیاد شود. اما تکنیک all on 4 به دلیل محدود بودن تعداد ایمپلنت و ماندگاری طولانی آن می تواند یک روش مقرون به صرفه در هزینه کاشت ایمپلنت باشد.

بهتر است قبل از تصمیم گیری در این زمینه در مورد قیمت و پرداخت از طریق بیمه دندانپزشکی با متخصص ایمپلنت خود صحبت کنید.

قیمت ایمپلنت all on4 یکی از پر تکرار ترین سوالی است که مراجعه کنندگان از ما می پرسند. برای هزینه کاشت ایمپلنت به صورت کلی یک سری فاکتورها و عوامل زیادی تعیین کننده هستند. تعدادی که دهان شما نیاز به ایمپلنت دارد، جنس آن و نیازهایی جانبی جراحی ایمپلنت که باید برآورده شود از مواردی هستند که روی قیمت تاثیر می گذارد.

به همین دلیل برای اطلاع کامل از قیمت ایمپلنت all on4 شما باید به نزد متخصص کاشت ایمپلنت بروید تا بررسی و ارائه مشاوره لیست قیمت بهتان بدهد. ضمنا شما می توانید از طریق لینک زیر لیست قیمت کاشت ایمپلنت دندان را مشاهده کنید.

 

مراحلی که پس از درمان باید انجام دهید

زمانی که شما ایمپلنت all on 4 را انجام داده اید باید یک سری کارهایی را انجام دهید. این دندان ها مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارند با این وجود که برخلاف دندان های طبیعی نمی پوسند و خراب نمی شوند. شما باید بهداشت دهان و دندان را کاملا انجام دهید و لثه هایتان را سالم و تمیز نگه دارید. برای افزایش طول عمر ایمپلنت و جلوگیری از بروز سایر مشکلات ایجاد شده بهتر است سالی دو بار به نزد دنداپزشک متخصص مراجعه کنید.  

ممکن است فردی دندان‌ های فک پایین و بالا یا هر دو را با هم از دست داده باشد، در این حالت یکی از سریع ‌ترین و آسان‌ ترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته در دو ردیف، می تواند پروتزهای سنتی (دندان مصنوعی) باشد. اما همانطور که خیلی از شماها می دانید یا شنیده اید پروتزهای مصنوعی به دلیل دست و پا گیر بودنشان و یا جدا شدن و بیرون آمدن ناگهانی از دهان و همچنین دشواری تمیز کردن آنها و … گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان های از دست رفته نمی باشند.

در ادامه با مطلب کاشت ایمپلنت به روش all on 4 و دلیل اصلی انتخاب این روش توسط افرادی که متقاضی ایمپلنت هستند همراه ما باشید.

در تنها مرکز تخصصی ایمپلنت دندان و جراحی لثه در رشت ، متخصص ایمپلنت دندان دکتر آرش غفوری برای افرادی که دندان های فک بالا و پایین یا هر دو را از دست داده اند سیستم ایمپلنت دندان all on 4 را در صورت داشتن شرایط مناسب توصیه می کند. این  نوع از ایمپلنت های دندانی فقط از چهار پایه تیتانیومی قوی و بلند در هر فک استفاده می‌کنند تا پروتزهای ثابت محکم و پایدار را به درستی حمایت کنند. ایمپلنت all on 4 عملکردی شبیه عملکرد دندان های طبیعی به پروتزهای نصب شده می دهند.

شاید شما شناخت کافی و اطلاعات زیادی در زمینه ایمپلنت های all on 4 نداشته باشید. در این مطلب چند مورد از اصلی ترین دلایلی که افراد برای جایگزینی دندان های خود پیشرفته ترین سیستم جایگزینی دندان را انتخاب می کنند ارائه می دهیم.

 

دلایل انتخاب سیستم all on 4

ثبات و محکم بودن و امن بودن 

البته که پروتزهای سنتی به صورت سفارشی از روی استخوان فک و لثه ی بیمار  قالب گیری و ساخته می شوند، اما حتی در صورت استفاده از بهترین پروتزها با کیفیت بالا و علیرغم استفاده از چسب های دندان مصنوعی خوب باز هم امکان بیرون آمدن  از جای خود وجود دارد.

به ویژه زمانی که فرد در حال خوردن غذاهای سفت است که نیاز به جویدن زیاد دارد مثل سیب یا گوشت، ممکن است یک لحظه متوجه شل شدن پروتزهای خود در دهان شوید. مواردی وجود داشته است که فرد در حال صحبت کردن یا خندیدن معمولی با بیرون آمدن پروتز خود مواجه شده است.

   
   

اما سیستم پیشرفته ایمپلنت های دندانی مثل سیستم all on 4 با ثابت نگه داشتن دندان های مصنوعی طراحی شده (پروتزها)  به صورت سفارشی به وسیله ی کاشت چهار پایه تیتانیومی ایمپلنت در هر فک، از لغزش و افتادن خجالت آور پروتزها جلوگیری می کند.

متخصصین ایمپلنت مجرب و ماهر این نوع از ایمپلنت ها را با زاویه کمی وارد استخوان فک می کنند، که با استفاده از استحکام و ثبات بیشتر استخوان فک، میزان حمایت و پشتیبانی آنها افزایش یابد.

اگر دچار کمبود تراکم استخوان هستید ممکن است متخصص کاشت ایمپلنت های all in 4 را درون استخوان زیگوماتیک (استخوان گونه) انجام دهد و از پیوند استخوان اجتناب کند.

احساس راحتی در هنگام صحبت کردن است

پروتزهای سنتی در قسمت فک بالا سقف دهان را می پوشانند، که این حالت ممکن است باعث ایجاد احساس ناراحتی و تغییر نحوه حرکت زبان هنگام صحبت کردن شود. دندان مصنوعی می تواند منجربه ایجاد یک احساس جدید و اذیت کننده و همچنین اختلال در گفتار طبیعی شما شود.

اما  پروتزهای حمایت شده از طریق کاشت ایمپلنت  all on 4پروتزهایی هستند که فقط روی بافت لثه قرار می گیرند و تا سقف دهان کشیده نمی شوند و بعد از انجام تنظیمات لازم هم از نظر ظاهر و هم عملکرد مثل دندان های طبیعی عمل می کنند و هیچ تفاوتی در نحوه ی صحبت کردن شما به وجود نمی آورند.

 

لذت بردن از غذا خوردن 

با کاشت ایمپلنت های All on 4 مثل دندان های طبیعی می توانید همه ی غذاهای مورد علاقه خود را با خیال راحت بجوید و گاز بزنید و همچنین مزه ی غذاها را نسبت به دندان های مصنوعی بهتر و کامل تر حس می کنید چون این نوع از ایمپلنت ها باعث پوشاندن سقف دهان مثل دندان های مصنوعی نمی  شوند.

 

خارج کردن دندان مصنوعی از دهان قبل از خواب و دردسر تمیز کردن آن

افرادی که دندان مصنوعی دارند می دانند که بعد از  صرف غذا حتما باید بلافاصله لثه، زبان و دهان خود را کاملا تمیز کنند. همچنین باید دندان مصنوعی ها را برای مسواک زدن از دهان خارج کنند و در نهایت در شب، قبل از خوابیدن آنها در محلول مخصوص دندان مصنوعی  بخوابانند.

این در حالی است که افرادی که کاشت ایمپلنت های All on 4  انجام داده اند نیازی به خارج کردن پروتز ها از دهان خود ندارند و می توانند به راحتی روزی دو بار مسواک بزنند و از نخ دندان استفاده کنند دقیقا مثل دندان های طبیعی. همچنین مراجعه ی سالانه ی خود به دندانپزشک را جهت تمیز کردن حرفه ای انجام می دهند و از همه مهم تر این که لازم نیست هنگام خواب دندان های خود را بیرون آورند.

   
   

یکی از موارد مهم در جایگزینی دندان های از دست رفته حفظ تراکم استخوان فک است.

دندان های مصنوعی که جایگزین دندان های از دست رفته شما می شوند، فقط روی استخوان فک قرار می گیرند به همین دلیل نمی توانند فشار طبیعی دندان های طبیعی یا ایمپلنت های دندانی را در استخوان فک ایجاد کنند و به مرور زمان تناسب و فرم خود را از دست می دهند.

همانطور که می دانید استخوان فک برای رشد و حفظ تراکم موجود نیاز به تحریک از طریق ریشه های دندان و فشار جویدن دارد. بدون وجود فشار دندان به استخوان فک، تولید استخوان جدید کند می شود و منجر به تحلیل و از دست دادن استخوان فک می شود.

کاشت ایمپلنت ها all on 4 درون استخوان فک زیر دندان های از دست رفته فشار طبیعی را بر روی استخوان فک ایجاد می کند. هر بار که غذا می خورید و می جوید فشار وارد شده به استخوان فک یادآوری می‌کند که از آن استفاده می‌شود، بنابراین باید سلول‌ های استخوانی قوی و جدید ایجاد کند.

کاشت ایمپلنت ها درون فک باعث تقویت استخوان فک می شود و به حفظ ظاهر جوان تر و بدون چروک صورت شما کمک می کند.

 

پروتز دندان ثابت بر پایه ایمپلنت

برای اینکه بتوان پروتز را به حالت دائمی و ثابت در آورد لازم است بیش از دو ایمپلنت (معمولا 4 عدد) در هر فک کاشته شود. یعنی برای فک بالا 4 عدد و برای فک پایین نیز 4 عدد دیگر و در مجموع 8 عدد ایمپلنت باید کاشته شود.

دقت کنید که هزینه و قیمت ایمپلنت دندان برای هر فک جدا محاسبه می شود. محبوب ترین روش برای جایگزین کردن دندان ها که از این پروتزها پشتیبانی می شود تحت نام  All-On-Four شناخته میشود. در هر کدام از این روش ها روی هر فک  4 ایمپلنت کاشته میشود و بیمار نمیتواند پروتزهای سوار شده روی این ایمپلنت ها را بردارد.

پروتزهای ثابت بر پایه ایمپلنت معمولا بهترین روش جایگزینی بیش از چند دندان از دست رفته است که راحتی، دوام و ماندگاری، زیبایی، عملکرد بسیار بالایی دارند. آن ها همچنین مراقبت کمتری نیاز دارند.

   
   

صرفه جویی در هزینه یکی از موارد مهم دیگر در انتخاب ایمپلنت های all on 4  می باشد.

کاشت ایمپلنت های دندانی طبیعی ترین روش جایگزینی جای خالی دندان هستند، اما وقتی یک ردیف کامل از دندان های خود را از دست داده باشید هزینه کاشت ایمپلنت برای هر کدام از آنها بالا می رود و هزینه بالای آن برای خیلی ها می تواند دردسر ساز باشد.

سیستم ایمپلنت All on 4  بهترین روش استفاده از پروتز های ثابت را با هزینه کمتر و کاشت کمتر ایمپلنت برای جایگزینی یک ردیف کامل دندان را در اختیار شما قرار می دهد، در عین حال که باعث صرفه جویی در هزینه و ثبات پروتز ها می شود منجربه حفظ تراکم  استخوان فک هم می شود.

بنابراین با توجه به موارد گفته شده ایمپلنت های all on 4 برای افرادی که یک یا دو ردیف کامل از دندان های خود را از دست داده اند بهترین گزینه ی جایگزینی دندان می باشد. شما می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی ایمپلنت دندان و جراحی لثه دکتر آرش غفوری در رشت برای جایگزینی دندان های از دست رفته ی خود در یک یا دو ردیف کامل مشاوره و راهنمایی کامل از کاشت سیستم پیشرفته ایمپلنت های دندانی ارائه شده در این مرکز بهره مند شوید.

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر آرش غفوری بهترین متخصص ایمپلنت در رشت با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دندان در محیطی کاملا آرام و پیشرفته و پرسنلی حرفه ای و آموزش دیده، دغدغه و نگرانی مراجعین گرامی از روند جراحی و پیگیری های بعد از آن کاملا رفع و تجربه ای شیرین از جراحی ایمپلنت دندان برایشان رقم خواهد خورد. نظرات مراجعین گرامی از تجربه ایمپلنت دندان در این مرکز خود گواهی بر این ادعا میباشد. 

 

سیتسم ایمپلنت All on 4 یک راه حل عملی و کارآمد و موثر برای افرادی است که یک قوس کامل دندان های خود را از دست داده اند. این نوع از ترمیم دندانی دارای کاشت چهار پایه ایمپلنت درون استخوان فک است و از پروتز ها (دندان مصنوعی) به صورت دائمی محافظت و پشتیبانی می کنند.

ایمپلنت های All on 4 برای بیمارانی که می خواهند دندان مصنوعی داشته باشند یک گزینه ایده آل هستند. دکتر آرش غفوری متخصص ایمپلنت دندان و جراحی لثه بعد از سالها کسب تجربه موفقیت آمیز در زمینه کاشت ایمپلنت دندان به عنوان راهی موثر و دائمی برای جایگزینی دندان های از دست رفته با ارائه ایمپلنت های All on 4 برای بیماران خود پایداری و دائمی بودن دندان های مصنوعی را فراهم می کند.

اگر شما یکی از افرادی هستید که یک قوس کامل از دندان های خود را به دلایل مختلف از جمله بیماری پریودنتال یا حوادث ناخواسته از دست داده اید و به فکر کاشت ایمپلنت های All on 4 به عنوان راه حلی برای جایگزینی جای خالی دندان های خود هستید حتما داشتن اطلاعات کافی در مورد جزئیات این روش در پشتیبانی پروتزها برایتان حائز اهمیت است.  

سیستم All on 4 چگونه از پروتزها پشتیبانی می کنند؟

سیستم All on 4 ایمپلنت دندانی می تواند یک قوس کامل دندان ها را با دو ایمپلنت کمی زاویه دار در پشت و دو ایمپلنت در جلو دندان پشتیبانی کند. حتی اگر بیمار از تراکم کافی استخوان فک برخوردار نباشد، بازهم می تواند با کاشت این چهار ایمپلنت حمایت کامل پروتز را داشته باشد. زاویه دو ایمپلنتی که در جای خالی دندان های پشت کاشته می شود باید 45 درجه باشد. متخصص ایمپلنت هنگام کاشت این ایمپلنت ها در صورت عدم تراکم کافی استخوانی در آن قسمت به صورت زاویه دار پایه های ایمپلنت را درون استخوان فک قرار می دهد به همین دلیل دیگر نیازی به پیوند استخوان نیست.  

مزایای سیستم All on 4 در پشتیبانی از پروتزها به چه شکل است؟

از آنجایی که فقط چهار پایه ایمپلنت دندانی در سیستم All on 4 درون استخوان فک کاشته می شود، بیماران بعد از جراحی خیلی زود به بهبودی می رسند. همچنین این نوع از ایمپلنت ها انعطاف پذیری بیشتری در جایگزینی یک ردیف قوس کامل دارند. بعد از اینکه ایمپلنت ها درون استخوان قرار گرفتند، پروتزها (دندان مصنوعی) می توانند بلافاصله روی قسمت بالای ایمپلنت نصب شوند. محدود بودن کاشت ایمپلنت به چهارتا برای جایگزینی کامل قوس دندان ها باعث سریعتر شدن روند بهبودی می شود.

این چهار ایمپلنت با استخوان فک و لثه‌ها به خوبی ترکیب می‌شوند، حتی بعد از آنکه دندان‌های مصنوعی روی آن‌ها قرار می‌گیرند.

سیستم All on 4 برای بیمارانی که یک ردیف کامل از دندان های خود را از دست داده اند مقرون به صرفه تر و همچنین بی دردسرتر و راحت تر هستند. برعکس پروتزهای متحرک معمولی، پروتزهای متحرک با پشتیبانی ایمپلنت در دهان تکان نمی‌خورند و جابجا نمی شوند.

همچنین بر خلاف پروتزهای متحرک که می توانند در امتداد لثه لغزش داشته باشند و مانع صحبت کردن شوند و مصرف مواد غذایی را محدود کنند پایداری و ثبات پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت این مشکلات را از بین می برد و حتی می تواند به جلوگیری از آتروفی استخوان فک کمک کند.

علاوه بر این، پروتزهای ایمپلنت معمولاً به تراکم استخوان کمتری نسبت به سایر گزینه ‌های ایمپلنت دندان نیاز دارند، که می‌تواند گزینه ‌ای مناسب برای بیمارانی باشد که از روش‌ های پیوند استخوان اجتناب می کنند. چهار ایمپلنت کاشته شده در استخوان فک محکم بودن و ثبات دندان مصنوعی را فراهم می کنند. حتی اگر بیمار فعالیت های بدنی مثل ورزش های فیزیکی هم انجام دهد، سیستم ایمپلنت دندان All on 4 به قوت خود باقی می ماند.

در کاشت ایمپلنت All on 4 نه تنها هیچگونه درد و ناراحتی برای بیمار وجود ندارد بلکه درد ناشی از نصب پروتزها را هم از بین می برد. این پروتزها در بالای ایمپلنت ها و در همان سطح تاج های دندان قرار می گیرند. پروتزها در قسمت بالای لثه قرار می گیرند و این کار مانع از فشار دادن دندان مصنوعی به لثه می شود که برای برخی بیماران درد ایجاد می کند.  

ایمپلنت دندان All on 4 برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که می خواهند یک مجموعه دندان جایگزین شده با ثبات و پایداری بیشتری برای قوس کامل دندان های از دست رفته خود داشته باشند به این نوع از ایمپلنت ها نیاز دارند. سیستم ایمپلنت دندانی All on 4 نه تنها دائمی است بلکه بیمار به جای داشتن 16 ایمپلنت دندان جداگانه در دهان، تنها به چهار ایمپلنت دندان برای نگه داشتن پروتزها نیاز دارد. به همین دلیل، این روش درمانی کاشت دندان حالت تهاجمی کمتری دارد.

افرادی که به بیماری پیشرفته پریودنتال مبتلا هستند مستعد از دست دادن تعداد زیادی از دندان های خود هستند. متخصص ایمپلنت دندان به اینگونه از بیماران به ‌جای استفاده از پروتزهای متحرک ناپایدار برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، در بیشتر موارد ایمپلنت دندانی All on 4 را توصیه می‌کند.

اگر بیماری پریودنتال در حدی پیشرفت کرده باشد که تهدیدی برای لق شدن و جدا شدن دندان‌های باقی‌مانده باشد، متخصص ایمپلنت دندان دندان‌های لق شده باقی‌ مانده را می‌کشد و بعد از بهبودی جای خالی دندان کشیده شده جراحی ایمپلنت دندان All on 4 را انجام می دهد.

بسیاری از افراد در طول زندگی خود ممکن است از دست دادن دندان را تجربه کنند. اگر تعداد زیادی از دندان خود را در فک بالا، فک پایین یا هر دو از دست داده اید، تنها مرکز تخصصی ایمپلنت دندان و جراحی لثه دکتر آرش غفوری در رشت سیستم ایمپلنت All on 4 به طور همزمان برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته شما ارائه می دهد.

و در نهایت همانطور که گفتیم این روش ترمیمی جایگزینی دندان یک روش مطمئن و کم تهاجمی و محبوب برای بیماران محسوب می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

جمع بندی

همه افراد زمانی که دندان های خود را از دست می دهند احساس ناخوشایندی دارند و از جای خالی دندان های خود هنگام صحبت کردن و غذا خوردن رنج می برند. علاوه بر افراد مسن خیلی از جوانان نیز به دلایل مختلف ورزشی، تصادف، عفونت و … دندان های خود را از دست می دهند و به دنبال یک راه مطمئن و با دوام برای اصلاح طرح لبخند خود هستند.

دندان های مصنوعی بر پایه ایمپلنت all on 4 گزینه ای مناسب، بدون حرکت و جابه جایی و یا لغزش است که می تواند دندان ها را از نظر عملکرد و ظاهر مثل سایر دندان های طبیعی زیبا و درخشان کند.

دکتر آرش غفوری متخصص ایمپلنت دندان در رشت و تهران ارائه دهنده انواع روش ها و تکنیک های کاشت دائمی دندان و ایمپلنت مانند ایمپلنت فوری ، ایمپلنت یک روزه ، ایمپلنت all on 4 در محیطی مجهز به پیشرفته ترین امکانات و تکنیک های روز دنیا در زمینه تخصصی کاشت دندان و جراحی لثه می باشد.

شما میتوانید برای دریافت وقت ویزیت با مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر ارش غفوری تماس و یا از طریق بخش مشاوره آنلاین ایمپلنت با ما در تماس باشید.

 

دکتر آرش غفوری متخصص ایمپلنت در تهران

دکتر آرش غفوری، دکتر ایمپلنت در تهران، با سال‌ها تجربه و دانش عمیق در زمینه‌ کاشت دندان، به بیماران خود در دستیابی به لبخندی زیبا و طبیعی کمک می‌کند. ایشان با بهره‌ گیری از جدید ترین تکنیک‌ ها و تجهیزات پیشرفته، طیف وسیعی از خدمات ایمپلنت را ارائه می‌دهند که شامل موارد زیر می‌شود:
 •  ایمپلنت‌های دندانی: جایگزینی ایده‌آل برای دندان‌های از دست رفته، با ظاهری طبیعی و عملکردی شبیه به دندان‌های واقعی.
 • ایمپلنت‌های فوری: جایگزینی دندان‌های از دست رفته در همان روز عمل جراحی.
 • ایمپلنت‌های All-on-4: راه حلی ایده‌آل برای افراد مبتلا به بی‌دندانی کامل، با استفاده از تنها 4 ایمپلنت برای پشتیبانی از یک پروتز کامل.
 • جراحی لثه: برای درمان بیماری‌های لثه و حفظ سلامت بافت‌های دهانی. دکتر غفوری در محیطی گرم و صمیمی، به بیماران خود مشاوره‌ی تخصصی ارائه می‌دهد و با در نظر گرفتن نیازها و شرایط هر فرد، بهترین برنامه درمانی را برای آنها طراحی می‌کند. ایشان همچنین با صبر و حوصله به تمامی سوالات و نگرانی‌های بیماران خود پاسخ می‌دهند و آنها را در طول فرآیند درمانی همراهی می‌کنند.

مزایای انتخاب دکتر آرش غفوری برای ایمپلنت دندان:

سابقه‌ی درخشان و تجربه‌ اثبات شده: دکتر غفوری با انجام موفقیت‌آمیزبیش از 10000 جراحی کاشت ایمپلنت خود را در این زمینه به اثبات رسانده است. مهارت و تخصص: ایشان از جدیدترین تکنیک‌ها و تجهیزات پیشرفته در ایمپلنت دندان استفاده می‌کنند و مهارت و تخصص بالایی در این زمینه دارند. تعهد به ارائه بهترین خدمات: دکتر غفوری همواره در تلاش است تا بهترین خدمات ممکن را به بیماران خود ارائه دهد و رضایت آنها را جلب کند. اگر به دنبال متخصصی مجرب و کارآزموده برای ایمپلنت دندان در تهران هستید، دکتر آرش غفوری انتخابی ایده‌آل برای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت ویزیت، می‌توانید با شماره تلفن های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید.
5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر