رفتن به محتوای اصلی

تماس با خدمات ایمپلنت رشت : 32134040-013

آیا بهتر نیست بجای ایمپلنت از درمان بریج برای جایگزینی دندان خارج شده استفاده کنم؟

بریج یا ایمپلنت …؟تفاوت از زمین تا آسمان!

این سوالی است که بسیاری از مراجعین در ذهن دارند. ایا بهتر نیست برای جایگزینی دندان خارج شده بجای ایمپلنت از بریج استفاده کنیم که هم هزینه کمتری دارد و هم جراحی لازم ندارد؟برای شروع بهتر است مروری سریع روی هر دو درمان ایمپلنت و بریج داشته باشیم تا بتوانیم بهتر تصمیم گیری کنیم…

راه حل بریج :

یکی از طرح درمانهای شناخته شده و قدیمی دندانپزشکی بریج است. بریج  (Bridge) در زبان انگلیسی به معنای پل است.بدین صورت که در این درمان برای پر کردن جای دندان خارج شده از دندانهای مجاور ناحیه به عنوان پایه ای برای ساختن پل روی ناحیه بی دندانی استفاده می شود و ظاهر این بریج بسیار شبیه دندان طبیعی است.

تا قبل از ظهور ایمپلنت این درمان استاندارد طلایی برای بازسازی دندان های از دست رفته بود و بسیاری از بیماران همچنان از استفاده از بریج های خود راضی و خوشنودند. بریج درمانی نسبتا سریع با زیبایی قابل قبولی است و از همه مهمتر نیاز به برداشتن و گذاشتن ندارد و به طور دایم روی دندان های پایه چسبانده می شود.

اما این درمان مانند تمام دیگر درمان ها ایده آل و خالی از اشکال نیست!!

برای ساختن بریج نیاز به آماده سازی دندان های پایه ی کناری است.این بدان معناست که دندانهای مجاور باید تراشی مناسب دور تا دور دندان های مجاور داده شود تا بتوان بریج را روی آن ها قرار داد. در صورتی که دندانهای مجاور سالم و دست نخورده باشند این کار بسیار تهاجمی محسوب می گردد زیرا ساختار مینای دندان دچار آسیب جدی می شود و گاه نیاز به درمان ریشه (عصب کشی) دندانهای پایه خواهد بود. البته در صورتی که دندانهای مجاور پوسیدگی یا تخریب شدید قبلی دارند این نکته زیاد جای نگرانی ندارد.

بعد از آماده سازی و تراش مناسب دندان های پایه قالبی از دندانها تهیه می شود و اطلاعات به لابراتوار منتقل می شود تا بریج مناسب شما ساخته و تحویل گردد و بیمار می تواند با آنها از جویدن لذت ببرد. نیروهای اعمال شده حین جویدن با بریج به دندان های پایه منتقل می شود در نتیجه نیرویی به ناحیه بی دندانی فرد وارد نمی شود و پروسه تحلیل استخوان به دلیل عدم کارکرد ادامه می یابد.

 زمان تقریبی برای انجام این درمان بین ۳ هفته تا ۲ ماه می تواند متغییر باشد. از نظر هزینه هم شامل پرداخت هزینه روکش ۳ دندان (دو دندان پایه و یک پونتیک برای پرکردن فضای خالی) است.

طول عمر بریج بسیار متغییر گزارش شده است و بریجی که بادقت و ظرافت ساخته شده باشد به صورت میانگین سال عمر مفید خواهد داشت.

پس به صورت خلاصه در درمان بریج باید روی دندانهای سالم مجاور اماده سازی انجام شود که شامل تراش آنها نیز می شود.نتیجه از دست رفتن بخش بزرگی از بافت دندان سالم است. همچنین با درمان بریج نیرو به فک منتقل نمی شود و روند تحلیل استخوان اتفاق خواهد افتاد.

راه حل ایمپلنت :

در این طرح همانطوری که قبلا توضیح دادیم بعد از بررسی ناحیه و معاینه بالینی جامع در یک جلسه نسبتا کوتاه ایمپلنت در جای دندان یا دندانهای خارج شده قرار داده می شود.بسته به کیفیت استخوان ناحیه و سن و شرایط سیستمیک فرد بسته به نظر جراح بین ۶ هفته تا چند ماه زمان لازم است تا ایمپلنت با استخوان فک جوش بخورد (Ossteointegration) و بعد از آن می توان قالبگیری از دهان و مراحل لابراتواری را همانند آنچه در مورد بریج گفتیم ادامه داد.

زمان تقریبی درمان ایمپلنت از شروع تا پایان ۲ تا ۵ ماه است .

هزینه درمان شامل جلسه جراحی و کاشت ایمپلنت و چندین هفته بعد روکش روی آن هاست .

طول عمر ایمپلنت در صورتی که مراحل به صورت دقیق و توسط دندانپزشک ماهر صورت گرفته باشد همانند یک دندان طبیعی و یا حتی بیشتر است.

به صورت خلاصه  ایمپلنت دقیقا نقش ریشه دندان قبلی را ایفا میکند و برای قرار دادن آن نیازی به تراش و آماده سازی دندانهای مجاور نیست بنابراین بدون اینکه آسیبی به دندان های مجاور وارد شود جای دندان خارج شده را برای شما پر می کند و از طرفی نیروها را به صورت مناسبی به فک انتقال می دهد که سبب جلوگیری از روند تحلیل خواهد شد.

نوع درمان زمان تقریبی هزینه اولیه راحتی زیبایی مزیت اصلی مشکل اصلی دوام تقریبی
بریج  ۶ هفته متوسط  خوب عالی سرعت درمان تراش دندانهای مجاور  ۸ سال
ایمپلنت ۱۶ هفته بالا خوب  عالی حفظ استخوان و عدم نیاز به تراش  زمان و هزینه  مادام العمر

کیفیت زندگی قیمت ندارد!

سلامت شما ثروت شماست!

ایمپلنت با جایگزین کردن دندان های از دست رفته راحتی زیبایی و سلامت دهان و دندان شما را به خوبی تامین می نماید.با پیشرفتی که در این عرصه صورت گرفته وقت آن رسیده تا با درمان های وقت گیر و پر دردسر و ناراحت کننده مثل دندان مصنوعی و …خداحافظی کنید.

البته که مزایای درمان ایمپلنت و افزایش کیفیت زندگی قابل قیمت گذاری نیست با اینجال در مقام مقایسه برعکس تصوری که اغلب مراجعین دارند درمان های قدیمی چندان هم مقرون به صرفه نیستند!!

در واقع درمان ایمپلنت از نطر هزینه ای نسبت به درمان های قدیمی مانند درمان ریشه پست و کور و روکش در طول زمان مقرون به صرفه تر است. مقایسه نمودار هزینه ها در شکل آورده شده است.

علارغم هزینه ی ابتدایی بالاتر ایمپلنت بعد از گذشت ۷ سال هزینه ای که بابت روکش معمولی صرف می شود بسیار بالاتر از ایمپلنت است. در واقع استفاده از ایمپلنت طی زمان بسیار مقرون به صرفه تر از درمان های روتین دندانپزشکی است و البته که بی دردسرتر و با نتایج بهتر.

به عنوان جمع بندی به صورت خلاصه :

ایمپلنت با بدن یکی می شود….

حتی بهترین پروتز ها که توسط بالاترین تکنولوژی ساخته شده باشند به عنوان یک عضو خارجی محسوب می شوند با اینحال ایمپلنت که از مواد سازگار با بدن ساخته شده در روند ترمیم با استخوان طبیعی محصور می شود و حسی همانند عضو طبیعی بدن دارد.

ایمپلنت دندانی شما را خندان نگاه می دارد

با بازسازی همزمان جویدن و زیبایی یک دندان متکی بر ایمپلنت عملکردی مشابه یک دندان طبیعی خواهد داشت و نیاز به توجه خیلی خاص ندارد بجز آنچه برای دندانهای طبیعی نیز لازم است .

ایمپلنت ساختار صورت شما را حفظ میکند

با انتقال نیرو به فک طی جویدن ایمپلنت از تحلیل استخوان که به مرور زمان موجب تغییر شکل صورت می شود جلوگیری می نماید.

و اینکه با ایمپلنت نیاز به تراش دندانهای کناری نیست

برعکس بریج که با اماده سازی و تراش دندانهای مجاور انجام می گیرد ایمپلنت به دندانهای مجاور آسیبی نمی رساند و طرفی استخوان ناحیه را نیز از تحلیل نجات می دهد.

از جمع بندی مطالب بالا می توان اینطور نتیجه گرفت که در حال حاضر بهترین انتخاب برای جایگزین کردن دندان های خارج شده ایمپلنت دندانی است. این بدان معنی نیست که تمام بریج های قبلی باید خارج و با ایمپلنت جایگزین شوند و تا زمانی که مشکلی برای بریج های قدیمی به وجود نیامده می توان آنها را نگه داشت. اما در صورت بروز مشکل بهتر است طرح درمان از بریج به سمت جایگزینی با ایمپلنت سوق داده شود.

    

ایمپلنت راه حلی برای تمام موارد :

جهت جایگزین کردن یک دندان

به عنوان پایه برای بریج ( جایگزین کردن چندین دندان )

درمان ثابت برای بیماران بی دندان ( درمان فوق العاده مفید و موثر برای افراد کاملا بدون دندان)

در مواردی که در یک فک یا در هر دو فک فرد دچار بی دندانی کامل است جویدن صحبت کردن و زیبایی به شدت به مخاطره می افتد. تحقیقات نشان داده اند که نداشتن دندان روی دستگاه گوارش تاثرات سویی میگذارد و حتی برخی مدعی شده اند که ادامه ی روند بی دندانی و جویدن ناکافی می تواند تا ۸ سال از عمر فرد بکاهد.

به لطف درمان ایمپلنت در حال حاضر قادریم بیماران کاملا بدون دندان را به ۲ طریق ثابت و متحرک با موفقیت فوق العاده درمان نماییم.ایمپلنت ها به عنوان پایه ای مطمین برای پروتز ثابت یا متحرک عمل میکنند تا قدرت جویدن و تکلم دوباره به بیمار بازگردانده شود.

پروتز متحرک بر پایه ایمپلنت 

 

مرکز تخصصی ایمپلنت رشت و گیلان کلیه خدمات تخصصی ایمپلنت از مرحله ارزیابی اولیه تا کاشت ایمپلنت و پیوند استخوان و … را در محیطی آرام و لوکس به مراجعین محترم ارایه می دهد. جهت تعین وقت مشاوره و آگاهی از هزینه ها و شرایط پرداخت با شماره تلفن ۳۲۱۳۴۰۴۰۰۱۳ و یا واتس آپ ۰۹۳۰۳۰۱۲۵۰۰ تماس حاصل بفرمایید.

همچنین برای مراجعین محترم از سایر استان ها  رزرو هتل و خدمات ترانسپورت با هماهنگی قبلی از طرف مرکز صورت می  گیرد.

برگشت به بالا